logo 5

06 травня

Антикорупційні програми «Укрзалізниці» міф або реальність

ПАТ ”Українська залізниця” є найбільшим підприємством України державної форми власності, та має всі необхідні ресурси та матеріали для організованої, структурованої боротьби з корупцією.

Наявність значної кількості повідомлень  в засобах масової інформації про існуючі корупційні порушення надав поштовх до проведення аналізу фактичної ситуації.

Скажу наперед, результат аналізу  не просто здивував, але й в декількох моментах трохи шокував.

Документальне підґрунтя організації боротьби з корупцією

Перші кроки в організації цієї роботи були зроблені відповідно  до Законів України «Про запобігання корупції»  та «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014‑2017 роки», постанови Кабінету Міністрів України від 04.09.2013 № 706 «Питання запобігання та виявлення корупції».

Відповідно до наведених вище Законів та рішень Уряду було видано наказ Укрзалізниці (Державної адміністрації залізничного транспорту України) від 30.01.2015 № 036-Ц/од «Про затвердження Плану заходів щодо запобігання корупційним та економічним правопорушенням на залізничному транспорті у 2015 році».

З різних причин минуло майже 6 місяців до моменту підписання наказів по введенню в дію Антикорупційних програм на залізницях:

Південно — Західна http://www.pz.gov.ua/docum/100107

Одеська http://odz.gov.ua/people/

Львівська http://railway.lviv.ua/info/public-info/antikorupciina-programa/

Південна http://www.swrailway.gov.ua/antikorup/

Придніпровська http://www.dp.uz.gov.ua/ukr/antikorr

Донецька — сайт відсутній

Тобто початок роботи було зроблено у липні - серпні 2015 року для державних підприємств у складі Державної адміністрації залізничного транспорту України.

21 жовтня 2015 року відбувається державна реєстрація ПАТ «Українська залізниця», та з 01.12.2015 року починається відлік часу роботи нового підприємства.

05.08.2016 Правління Укрзалізниці на офіційній сторінці повідомило про Впровадження антикорупційної програми компанії http://www.uz.gov.ua/press_center/up_to_date_topic/433115/

Сьогодні 6 травня 2017 року, минув майже рік з моменту зміни правління, та жодних слідів наявності Антикорупційної програми на офіційному сайті…

Одразу виник перелік першого блоку питань:

1. Чому саме так?

2. Збіг обставин або неякісне виконання посадових обов'язків фахівцями, які супроводжують сайти?

3. Чим займається цілий штат співробітників у центральному апараті та у філіях?

4. Невже в штаті відсутня хоча б одна людина, яка може проконтролювати елементарні процеси?

Про блог

Особистий блог Олександра Завгороднього, де ви можете прочитати про його міжнародну та професійну діяльність, освіту, дізнатися його думку, щодо  вирішення тих чи інших проблем. 

Пошук

Підписатися

Підпишіться на новини.

Контакти

  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.