logo 5

06 травня

Відсутність системи та порушення порядку е-декларування на «Укрзалізниці»

Вивчення інформації на офіційній сторінці http://uz.gov.ua/ наштовхнуло ще на один момент.

На сайті розміщено офіційне роз'яснення НАЗК, від 04.10.2016 року 51-04/2672 стосовно порядку визначення осіб та порядку декларування.

Вказане роз'яснення, на мою особову думку не зовсім коректне з декількох причин.

По перше - при підготовці роз'яснення ніхто глибоко не вивчав інформацію стосовно трансформації підприємства з одного статусу в інший;

По друге - в наслідок цілого переліку суб'єктивних причин досі не вирішене питання розподілу функцій між ПАТ «Українська залізниця» та досі існуючої на папері Державною адміністрації залізничного транспорту України (відповідно до реєстру ліквідатор Ігор Романків).

Саме з цих причин голова правління, та члени правління ПАТ «Українська залізниця» фактично продовжують виконувати функції Державного регулятора, діяльність якого розповсюджена на території всієї України.

Саме з цієї причини вони повинні виконувати всі нормативні вимоги та відповідати по класифікації згідно ст.50 Закон України «Про запобігання корупції»  №1700-VII від 14.10.2014  та всім іншим вимогам, в тому числі і Закону “ Про державну таємницю  від 21.01.1994 № 3855-XII.

Боротьба з корупцією через е-декларування

Станом на 06.05.2017 року в базі даних НАЗК https://public.nazk.gov.ua/search зареєстровано 25542  декларації керівного складу головного офісу, філій та структурних підрозділів ПАТ «Українська залізниця».

Якщо провести більш ретельний  аналіз, то можна побачити дуже багато цікавих моментів:

- відсутня єдина система декларування (15794 Укрзалізниця, 9237 Українська залізниця, 10 железная дорога, 10 українська залізниця та інші абревіатури);

- відсутня система організації порядку декларування в частині визначення переліку осіб, які повинні пройти процедуру декларування (в переліку осіб присутні особи, які займають посади чергових по станціям, комірники, шляхові майстри, бригадири будівельних бригад та інші рядові робітники);

- відсутня система контролю за особами які подали або не подали декларації, так як враховуючи важливість питання вже 5 травня повинен був бути перелік посадових осіб, відсторонених від роботи. (Але враховуючи що антикорупційні програми зроблені для державних підприємств дуже важко знайти для цього юридично обґрунтовані підстави);

- відсутня система роботи в напрямку боротьби з корупцією в ПрАТ та ПАТ, які входять до управління ПАТ «Українська залізниця», та де головами наглядових рад є голова та члени правління головного підприємства.

Проводячи аналіз за відомо не робився акцент на інформацію засобів масової інформації про корупційні діяння, так як кожну інформацію можна перевернути та зробити ії “альтернативною”.

Тут лише факти ...........

Про блог

Особистий блог Олександра Завгороднього, де ви можете прочитати про його міжнародну та професійну діяльність, освіту, дізнатися його думку, щодо  вирішення тих чи інших проблем. 

Пошук

Підписатися

Підпишіться на новини.

Контакти

  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.