logo 5

14 вересня

На 5 років ПАТ УЗ вистачило б 150 мільярдів гривень для оновлення інфраструктури та рухомого складу - Олександр Завгородній

Олександр Завгородній, який очолював "Укрзалізницю" в липні 2015 - березні 2016 рр. у коментарі ЦТС озвучив своє бачення того, якими могли б бути інвестиції в оновлення основних фондів ПАТ УЗ.

Так, на його думку, якщо взяти за точку відліку 1 січня 2019 року і зробити орієнтовний підрахунок на перспективу найближчих п'яти років, то буде потреба в оновленні 4 тис. км інфраструктури, з яких на сьогодні 2,3 тис. км - з обмеженнями швидкості.

"Вартість 1 км - 15-20 млн грн. Разом за 5 років витрати складуть 80 млрд грн", - говорить Олександр Завгородній.

Що стосується оновлення рухомого складу, то, за словами екс-керівника Укрзалізниці, сьогодні у парку компанії експлуатуються 1100 локомотивів.

"Якщо за 5 років капітально модернізувати 400 одиниць за 1 млн дол. і купити 100 локомотивів за 7 млн дол., сума складе близько 30 млрд грн. На пасажирські перевезення достатня сума в 20 млрд грн. Ще додамо на інші витрати, пов'язані з ремонтом інфраструктури та локомотивів, 20 млрд", - прокоментував Завгородній і резюмував, що, таким чином на найближчі роки сума 150 млрд грн буде цілком достатньою для нормальної роботи підприємства.

"Жодна країна в світі не робить 100% заміну інфраструктури і тяги за методикою, запропонованою УЗ", - додав він.

За його словами, для реалізації зазначеного вище обсягу робіт і з урахуванням інших витрат УЗ щорічно буде потрібно близько 120 млрд грн.

"30 млрд грн капінвестицій, 30 млрд грн зарплата, 20 млрд грн ремонти, 14 млрд грн енергоносії, 15 млрд грн для погашення зобов'язань, 10 млрд грн інші витрати", - пояснив А. Завгородній.

Про блог

Особистий блог Олександра Завгороднього, де ви можете прочитати про його міжнародну та професійну діяльність, освіту, дізнатися його думку, щодо  вирішення тих чи інших проблем. 

Пошук

Підписатися

Підпишіться на новини.

Контакти

  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.